Studentai – moksleiviams, moksleiviai – studentams

 

„Studentai – moksleiviams, moksleiviai – studentams“ (SMMS) – VU SA organizuojama trijų dienų stovykla vyresnių klasių mokiniams, norintiems iš arčiau susipažinti su Vilniaus universitetu ir juos dominančiomis studijomis jame.

Nuo 2009 m. vykdomo projekto tikslai – padėti moksleiviams atrasti savo pašaukimą tiek akademinėje, tiek neformalioje srityje, ugdyti dalyvių organizacinius, komunikavimo bei lyderystės gebėjimus, skatinti platų mokslo institucijų, studentų, alumnų ir moksleivių bendradarbiavimą.

Pirmajame projekto etape organizatorių komanda kuria preliminarią pavasarį vyksiančios stovyklos programą. Vėliau mokslo krypčių koordinatoriai, bendradarbiaujantys su įvairiomis įstaigomis ir organizacijomis, ją papildo konkrečiomis veiklomis, kurios moksleiviams padės suprasti, ko iš tiesų mokosi tam tikras studijų programas pasirinkę studentai ar ką veikia asmenys, nusprendę imtis visuomeninės veiklos. Tuo pat metu atrenkami SMMS kuratoriai, prižiūrėsiantys stovyklos dalyvius. Savanoriams vedami komandos formavimo mokymai, leidžiantys geriau suvokti projekto tikslus ir padedantys įgyvendinti SMMS viziją.

Kai įsilieji į SMMS komandą, tai joje užsibūni ilgai. SMMS pirmiausia dalyvavau kaip moksleivė, vėliau – kaip kuratorė, o galiausiai – kaip organizatorė. Labiausiai prie šio projekto pririša mintis, kad būsimam studentui padedi susipažinti su jo laukiančiu gyvenimu, o ir pats trumpam grįžti į laikus, kai studentavimas buvo toks nepažįstamas, bet patrauklus, kad net akys žibėjo.

Indrė Kaminskaitė, VU Komunikacijos fakulteto studentė

Antrajame etape kviečiami prisijungti motyvuoti ir ambicingi moksleiviai – atranką pereina kūrybiškiausiai skirtas užduotis atlikę kanditatai. Viso to rezultatas – stovykla, sudaranti terpę tobulėti ne tik mokiniams, bet ir ją organizuojantiems studentams.

Kasmet „Studentai – moksleiviams, moksleiviai – studentams“ sulaukia vis didesnio dalyvių ir partnerių susidomėjimo. Su VU SA projektu glaudžiai bendradarbiauja Vilniaus jėzuitų gimnazija, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, Lietuvos policija, Nacionalinė moksleivių akademija ir kiti.

Dalyvaudama projekte patyriau daug gerų emocijų, įspūdžių bei įgijau naudingos, įvairiapusės patirties. Kiekvienam rekomenduočiau sudalyvauti SMMS, nes tai – puiki galimybė patirti kažką daugiau, nei iš pirmo žvilgsnio apima žodis „projektas“. Sukauptos žinios, įgūdžiai pravers ne tik mokykloje ar universitete, bet ir asmeniniame gyvenime.

Simona Glazauskaitė, VU Istorijos fakulteto studentė

Susidomėjai? Daugiau informacijos ieškok www.smms.lt arba rašyk el. paštu smms@vusa.lt.