Jaunųjų energetikų klubas

 

Vilniaus universiteto Jaunųjų energetikų klubas (VU JEK) – VU SA klubas, vienijantis jaunimą, besidomintį įvairių rūšių energetika ekonominiais, politiniais ir techniniais aspektais.

Lietuvos visuomenei skiriant vis mažiau dėmesio energetikai, viešojoje erdvėje trūkstant informacijos apie jos esmę ir svarbą, VU JEK kelia sau tikslą plėsti lietuvių žinias šioje srityje. Organizuodami renginius, skleisdami objektyvią informaciją, VU SA klubo nariai ne tik ugdo visuomenės išprusimą, bet ir daro reikšmingą įtaką valstybinio masto sprendimams.

VU JEK veikla – labai įvairiapusė: nariai vyksta į ekskursijas po skirtingus energetikos objektus ir institucijas, atsižvelgdami į vyraujančias aktualijas rengia viešas paskaitas, savanoriauja, organizuoja arba patys dalyvauja projektuose bei svarbiausiose nacionalinėse ir tarptautinėse konferencijose. Priklausydami klubui, studentai ne tik plečia žinias energetikos sektoriuje, bet ir tobulina kritinį mąstymą, lyderystės įgūdžius, gebėjimą dirbti komandoje.

VU JEK man davė daug: gilesnį energetikos sektoriaus pažinimą tiek Lietuvos, tiek pasaulio atžvilgiu, pagerinau žinias, kaip ieškoti informacijos įvairiais šaltiniais, gavau galimybę sudalyvauti įdomiose ekskursijose bei konferencijose.

Andrius Marcinkevičius, VU Fizikos fakulteto studentas

Vien 2016-aisiais klubas suorganizavo ištisą paskaitų ciklą, įkūrė energetikos muziejų Antalieptės miestelyje, teikė rekomendacijas Lietuvos Respublikos Nacionalinės energetikos strategijos gairėms. 2016 metais VU JEK buvo pripažintas VU SA metų klubu.

Tapk VU JEK nariu: išsamesnės informacijos teiraukis el. paštu vujek@jek.lt arba apsilankyk www.jek.lt, www.fb.com/jeklubas.