Kendo klubas

 

Vilniaus universiteto Kendo klubas – nuo 2008 m. veikianti VU SA japoniško fechtavimo studija, skirta tiek pradedantiesiems, tiek norintiems tobulinti jau turimus įgūdžius.

Nors klubu iš esmės stengiamasi populiarinti kendo sportą ir skatinti aktyvią gyvenseną, tai nėra vieninteliai jo tikslai. Kendo klubas taip pat siekia burti japoniškais kovos menais besidominčius studentus, garsinti Vilniaus universiteto vardą Lietuvoje bei pasaulyje dalyvaujant varžybose ir kituose renginiuose.

VU Kendo klubo treniruotės vyksta tris kartus per savaitę. Klubo užsiėmimuose paprastai dalyvauja nuo keliolikos iki kelių dešimčių kendokų, tarp kurių – ne tik studentai. Tradiciškai VU Kendo klube organizuojami mėnesio trukmės kursai pradedantiesiems; dalyviai nemokamai aprūpinami visu reikiamu inventoriumi. Vilniaus universiteto Kendo klubo veiklą remia Lietuvos kendo asociacija.

Mane visada intriguodavo istorijos apie samurajus ir bendrai kovos menai. Kendo man leido sutvirtėti fiziškai ir išmokti kažko visiškai naujo. Iššūkiai, su kuriais susiduri dvikovų metu, padeda gerinti dėmesio koncentraciją bei savidiscipliną. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi būdamas VU Kendo klubo dalimi.

Vytenis Almonaitis, VU Medicinos fakulteto Odontologijos instituto dėstytojas

Klube ugdomi aukštos kvalifikacijos sportininkai: jo nariai dalyvauja Lietuvos, Europos ir pasaulio turnyruose, nuolat pelno prizines vietas nacionaliniame čempionate. 2015 m. vykusiose tarptautinėse kendo varžybose „Mumeishi 3s“ šio klubo komanda pasiekė ketvirtfinalį, 2016 m. turnyre „Riga Cup“ klubo narė Raminta Girdzijauskaitė pelnė trečią vietą moterų asmeninėse kovose, o Mykolas Maciulevičius – trečią vietą vyrų asmeninėse kovose. Tais pačiais metais Londone vykusiame prestižiniame tarptautiniame kendo turnyre „London Cup“ klubo instruktorius laimėjo bronzos medalį. 2015–2016 metais klube lankėsi dvi didelės aukščiausios kvalifikacijos kendo meistrų delegacijos iš Japonijos, studentai iš Hitotsubashi universiteto (Japonija) kendo klubo.

Kendo sporte mane labiausiai žavi tai, kad ši veikla suteikia galimybę tobulėti ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Man patinka treniruotis VU Kendo klube, kuriame moteris gali jaustis lygiaverte kovotoja.

Raminta Girdzijauskaitė, VU Matematikos ir informatikos fakulteto studentė

Jei domiesi japonų kovos menais ar tiesiog nori save išbandyti įdomioje, aktyvioje ir azartiškoje veikloje, esi kviečiamas į atviras treniruotes, kurių tvarkaraštį rasi puslapyje www.kendo-vu.lt. Visais klausimais kreipkis el. paštu kendo@kendo-vu.lt.