Kuratorių programa

 

2020–2021 m. kuratoriai: CHGF, EVAF, FF, FilF, FsF, GMC, IF, KnF, KF, MF, MIF, TF, TSPMI, VM

Kuratorių programa – VU SA įgyvendinamas projektas, kurio dalyviai – vyresnių kursų savanoriai studentai – padeda pirmakursiams sklandžiai įsilieti į universiteto gyvenimą.

Specialius mokymus išklausę kuratoriai supažindina universiteto naujokus su studijų tvarka ir VU tradicijomis, padeda spręsti akademinius bei socialinius klausimus, teikia visą informaciją, kurios gali prireikti įstojus. 2000 metais Vilniaus universiteto Studentų atstovybėje gimusi idėja vėliau išplito ir kitose Lietuvos aukštosiose mokyklose.

Kuratorės tapimas buvo vienas geriausių mano sprendimų. Neįkainojama patirtis, daug nuostabių žmonių ir pažinčių, geriausia pirmakursių stovykla ir įsimintiniausia vasara.

Gabrielė Stanionytė, VU Fizikos fakulteto pirmakursių kuratorė

Dar prieš mokslo metų pradžią naujieji studentai yra kviečiami dalyvauti pirmakursių stovyklose, organizuojamose kiekvieno VU SA padalinio kuratorių. Vėliau vyksta neformalūs susitikimai, kurių metu pirmakursiai susipažįsta su kurso draugais bei dėstytojais, gauna žinių apie studijų procesą, fakulteto (centro/instituto) struktūrą, finansinę paramą ir popaskaitinės veiklos galimybes. Programos partnerė – Vilniaus universiteto biblioteka – pirmo kurso studentams ruošia informacijos savaites, per kurias naujieji akademinės bendruomenės nariai yra supažindinami su bibliotekos teikiamomis paslaugomis, jiems rengiamos ekskursijos po MKIC bei centrinę biblioteką.

Kuratoriai taip pat prisideda prie integracijos savaitės planavimo bei sklandaus įgyvendinimo. Integracijos savaitė – nuo 2018 m. visame Vilniaus universitete vykdomas projektas, skirtas palengvinti pirmakursių integraciją į universitetą bei jo aplinką. Pirmakursiai dalyvauja įvairiose paskaitose bei užsiėmimuose, aplanko VU Biblioteką, susipažįsta su kitomis VU paslaugomis ir bei siūlomomis galimybėmis, o kuratoriai užtikrina sklandų renginių, vykstančių šios savaitės metu, eigą.

Pagal 2018 m. vykusios integracijos savaitės apklausų duomenis, daugiau nei 90% apklaustųjų pirmakursių teigė, kad kuratoriai buvo naudingi ir padėjo išspręsti išspręstas įvairias iškilusias problemas.

Smagu, kad Vilniaus universitete vykdoma kuratorių programa, kuri nuo pat pirmųjų dienų leidžia pasijusti drąsiau ir užtikrinčiau. Draugiški veidai ne tik atsakė į rūpimus klausimus, bet ir supažindino su universiteto tvarka, leido įsilieti į universiteto gyvenimą bei atmintyje paliko be galo gražių akimirkų!

Enrika Vyčaitė, VU Chemijos ir geomokslų fakulteto pirmakursė

Norėtum tapti kuratoriumi ir padėti savo specialybės studentams sėkmingai žengti pirmuosius žingsnius universitete? Rašyk el. paštu kuratoriai@vusa.lt.