Kuratorių programa

 

Kuratorių programa – VU SA įgyvendinamas projektas, kurio dalyviai – vyresnių kursų savanoriai studentai – padeda pirmakursiams sklandžiai įsilieti į universiteto gyvenimą.

Specialius mokymus išklausę kuratoriai supažindina universiteto naujokus su studijų tvarka ir VU tradicijomis, padeda spręsti akademinius bei socialinius klausimus, teikia visą informaciją, kurios gali prireikti įstojus. 2000 metais Vilniaus universiteto Studentų atstovybėje gimusi idėja vėliau išplito ir kitose Lietuvos aukštosiose mokyklose.

Labai džiaugiuosi, jog šiais metais atėjusi į Vilniaus universitetą radau žmonių, kurie man aprodė fakultetą, atsakė į užduotus klausimus bei padėjo sužinoti daugiau apie Universiteto vykdomą veiklą, istoriją. Kuratorių programa ne tik suteikė man pagalbos, bet ir atnešė daug pažinčių bei smagių patirčių.

Beatričė Martyšiūtė, VU Komunikacijos fakulteto pirmakursė

Dar prieš mokslo metų pradžią naujieji studentai yra kviečiami dalyvauti pirmakursių stovyklose, organizuojamose kiekvieno VU SA padalinio kuratorių. Vėliau vyksta neformalūs susitikimai, kurių metu pirmakursiai susipažįsta su kurso draugais bei dėstytojais, gauna žinių apie studijų procesą, fakulteto (centro/instituto) struktūrą, finansinę paramą ir popaskaitinės veiklos galimybes. Programos partnerė – Vilniaus universiteto biblioteka – pirmo kurso studentams ruošia informacijos savaites, per kurias naujieji akademinės bendruomenės nariai yra supažindinami su bibliotekos teikiamomis paslaugomis, jiems rengiamos ekskursijos po MKIC bei centrinę biblioteką.

2015 m. atliko integracijos tyrimo duomenimis, VU SA kuratorių programa veikia ypač efektyviai: virš 85 proc. apklaustų pirmakursių, kuriems mokslo metų pradžioje kilusius sunkumus padėjo įveikti kuratoriai, savo savijautą universitete įvertino gerai arba labai gerai.

Studentų atstovybės vykdoma kuratorių programa skirta padėti pirmo kurso studentams greičiau integruotis į universiteto bendruomenę, kadangi naujoje aplinkoje dažną užklumpa baimė ir nežinomybė. Tačiau kuratoriai ne tik prisideda prie pirmakursių gerovės – jie tobulėja ir patys: ugdosi komandinio darbo įgūdžius, tobulina viešąjį kalbėjimą bei mokosi suvaldyti auditoriją. Buvimas kuratoriumi – smagi ir naudinga patirtis!

Lina Malaiškaitė, VU Filosofijos fakulteto studentė

Norėtum tapti kuratoriumi ir padėti savo specialybės studentams sėkmingai žengti pirmuosius žingsnius universitete? Rašyk el. paštu kuratoriai@vusa.lt.