Pirmakursių stovyklos

Universiteto tvarka niekada su ja nesusidūrusiam žmogui gali pasirodyti labai sudėtinga ir būtent dėl to jau prieš šešioliką metų Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) surengė pirmąją pirmakursių stovyklą. Nors keitėsi laikai ir stovyklų organizatoriai, misija išliko tokia pati – suteikti reikalingų žinių ir ištiesti patikimą ranką naujiems Universiteto studentams.

Stovykloje būsimieji pirmakursiai susiranda bendraminčių bei draugų visam likusiam gyvenimui – tad nevalia pražiopsoti kvietimo įsilieti į VU bendruomenę dar net neprasidėjus studijoms!

Šiais metais dėl COVID-19 pandemijos ir pavėlintų stojimų į aukštąsias mokyklas vyks vienos dienos pirmakursių stovyklos. Taip pat gali keistis renginių vietos ir laikai. Organizatoriai iš anksto informuos dėl tokių pasikeitimų. 

2020 m. pirmakursių stovyklos

Chemijos ir geomokslų fakultete 

Įstojęs į universitetą tikriausiai jau turi idėją, kaip atrodys tavo profesija. Tad norime pakviesti Tave į vienintelę ir nepakartojamą stovyklą VU Chemijos ir geomokslų fakultete! Pažadame, jog sužinosi ne tik apie savo būsimas studijas bei karjerą, bet ir sukursi neišdildomų prisiminimų su savo studijų draugais.  Nepraleisk progos įsilieti į universiteto gyvenimą kuo anksčiau. 

Laikas: Rugsėjo 10 diena, 10:30 val

Planuojama vieta: VU Chemijos ir geomokslų fakulteto Chemijos instituto kiemelyje (Naugarduko g. 24) Kilus klausimams, drąsiai rašyk: kuratoriai@chgf.vusa.lt 

Registracija: https://forms.gle/SR1GG1DNZFhz18fW9 

 

Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete 

Mielieji pirmakursiai, esame įsitikinę, jog ne visiems Jums pavyko atsisveikinti su vasara taip, kaip būtumėte to norėję, todėl norėtume Jus pakviesti į vienos dienos pirmakursių stovyklą „Vaporwave: A blast from the past“, kur skambės juokas ir dainos, džiugesio ir nekantrumo šūksniai. Būtent taip Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas atsisveikina su vasara bei pasitinka naujuosius mokslo metus, tad jei norėtumėte tapti to dalimi, užpildykite žemiau esančią registracijos formą ir susitinkame jau rugsėjo 11 dieną 13:30 val., VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete.

Registracija: http://bit.ly/evafstovykla2020 

 

Filologijos fakultete 

Ar jau esi pasirengęs pradėti savo studijas Filologijos fakultete? O gal jautiesi dar nevisai pasirengęs naujiems gyvenimo iššūkiams? Nebijok, nes ir šiais metais Filologijos fakultete organizuojamos pirmakursių stovyklos įvyks! Dėl susiklosčiusios situacijos jos vyks kiek netradiciniu būdu, bet neabejok, mes garantuojame tau puikų laiką su tavo būsimais kursiokais, grupiokais, o gal net ir su būsimais kambariokais Šiais metais Filologijos fakultetas tampa Filolandiją! Mes pasiryžę supažindinti tave su paslaptinguoju miestu! Ar žinai, kiek kiemelių slepiasi jame? Ar kas yra miesto valdytojai? Ne? Tuomet mūsų miesto meras jau yra pasiryžęs supažindinti tave su pačiu Universitetu, Fakultetu, administracija bei žmonėmis, kurie bus pasiryžę padėti Tau visus ateinančius metus – kuratoriais. Labai tikimės pamatyti mūsų paslaptingajame Filolandijos mieste ir Tave!

Stovykla vyks š. m. rugsėjo 10–11 d., pradžia 10 val.

Stovyklos vieta: Filologijos fakultetas (Universiteto g. 5)

Registracija: http://bit.ly/filolandija 

 

Filosofijos fakultete 

Turbūt išgirdus, kad egzistuoja pasaulis pilnas mistikos ir stebuklų tu tik nusijuoki, o galbūt nuklysti atgal į vaikystę, kurioje kadaise gyvenai panašiame, savo susikurtame pasaulyje, kuris buvo perpildytas mistinių būtybių ir fantastiškų vietovių. O kas jeigu tau pasakytume, kad toks pasaulis egzistuoja ir dabar? Ir dar pridėtume, kad jis yra labai arti tavęs? Pasaulyje, apie kurį mes kalbame, išgyventum begalę naujų patirčių, įgytum naujų įgūdžių, atrastum savo užslėptus talentus ir gal net įvaldytum naujas galias. O vienas svarbiausių aspektų – šiame pasaulyje susipažintum su žmonėmis, kurie padėtų tau tobulėti, ir kartu, koja kojon, keliautų ir tyrinėtų šį nuostabų mistikos ir fantazijos pilną pasaulį su tavimi. Nagi, nepabijok ir pasiryžk įžengti į šį pasaulį, yip yip!

Vieta: Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras (MKIC), Saulėtekio al. 5.

Data: rugsėjo 11 d. 9 val.

Registracija: https://bit.ly/2EDlf96 

 

Fizikos fakultete 

Ištiksėjus paskutinėms vasaros sekundėms ir priartėjus atostogų pabaigai prasidės audringas gyvenimas fizikos fakultete! Galbūt rankose atsiras skaičiuotuvas, galbūt mikroskopas, galbūt „bulgarkė“, o gal net vienas kitas varžtas, tačiau, kad iš rankų niekas nekristų, kviečiame susiburti pirmakursių stovykloje! Čia sužinosi, kaip ir kokia trajektorija judėti fizikos fakultete, susipažinsi su būsimais kursiokais ir smagiai praleisi laiką.

Kada: Rugsėjo 9 dieną, 10:00 - 19:00

Kur: Saulėtekio al. 9 (Fizikos fakultetas)

Registracija: https://bit.ly/2QFe42B 

 

Gyvybės mokslų centre 

Rugsėjo 10 diena, kartu su Tavimi, Viniaus universiteto Gyvybės mokslų centro pirmakursi, leisimės į daug išbandymų, bet nuotykių pilną kruizą po Gyvybės mokslų centro ląstelės organeles. Kruizo metu kartu tyrinėsime organelių veiklą bei sąveiką didžiulėje sistemoje vadinamoje gyvybės mokslų centras. Vienos dienos stovyklos metu Tu turėsi galimybę artimiau susipažinti su savo ir kitų programų pirmo kurso studentais, savo kuratoriais, aukštesnių kursų studentais ir taip pat sužinosi įvairias studentiško gyvenimo ypatybes. Tikslas: Primakursius supažindinti su ląstelės organėlemis. Hipotezė: Po stovyklos pirmakursis bus visiškai pasiruošęs pradėti savo naują gyvenimo etapą Vilniaus universiteto Gyvybės moklų centre. Rezultatai: Jie priklauso nuo tavęs! Jie priklauso tik nuo tavęs, tad pildyk registracijos formą ir dalyvauk stovykloje!

Nuorodą į registracijos formą rasi čia: http://bit.ly/Kruizas-lastele_2020 

 

Istorijos fakultete 

Sveikinam prisijungus prie Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto bendruomenes. Jau visai greitai prasidės nauji mokslo metai, kurie bus kupini iššūkių ir nuotykių. Tačiau nauja aplinka, nepažįstami asmenys ir neįprastas universiteto gyvenimas gali kelti nerimą ir stresą. Jog šių neigiamų emocijų išvengtum, kviečiame dalyvauti VU Istorijos fakulteto pirmakursių stovykloje. Šios vienos dienos stovyklos veiklos padės tau pažinti universiteto aplinką, susirasti naujų draugų, atrasti atsakymus į kylančius klausimus. Tad nieko nelauk, registruokis ir susitikime rugsėjo 14 d. Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto kiemelyje, kur visi kartu pasiruošime naujam gyvenimo etapui universitete!

Ką su savimi reikės turėti ir kitą svarbią informaciją gausi el. paštu. Kyla daugiau klausimų? Būtinai klausk savo studijų programos kuratorių: https://if.vusa.lt/lt/kontaktai/kuratoriai

DĖMESIO: dėl COVID – 19 gali keistis pirmakursių stovyklos vieta ir laikas, tačiau apie tai būtinai iš anksto praneš organizatoriai.

Registracijos forma: https://forms.gle/3fJxefiK7DSr6YSJ6

 

Kauno fakultete 

Pirmakursi, įstojus į universitetą prasideda naujas gyvenimo etapas, kupinas nuotykių ir iššūkių. Mes norime padėti Tau jiems pasiruošti! Susitinkame VU KnF pirmakursių stovykloje, kurioje galėsi susipažinti su būsimais draugais, sužinoti viską apie paskaitas, dėstytojus ir studentišką gyvenimą. Iki susitikimo! Skubėk registruotis, nes vietų skaičius ribotas.

Vieta: Muitinės g. 8, Kaunas.

Data: Rugsėjo 10 d. Stovyklos pradžia: 9.30 val.

Registracija: http://bit.ly/stovyklos-reg 

 

Komunikacijos fakultete 

 

Šie metai buvo tikrai kitokie... Ar spėjote namuose daug filmų peržiūrėti? Galbūt prasidedantis naujas gyvenimo etapas, įstojus į Universitetą, atrodo kaip dar nematyta filmo scena? Pirmakursiai, mes esame pasiruošę supažindinti Jus su Universiteto užkulisiais ir parodyti kaip veikia mūsų „filmavimo aikštelė“. Kviečiame jus dalyvauti vienos dienos stovykloje, kurioje net tik susipažinsite su būsimais bendrakursiais, užmegsite ryšius su kitų studijų programų pirmakursiais, bet ir sužinosite apie Universitete organizuojamomas veiklas, studentiško gyvenimo ypatybes bei dar daug kitų įdomybių! Nieko nelaukdami registruokitės į pirmakursių stovyklą „Lights, camera, action!”, nes vietų kiekis ribotas! Iki pasimatymo, pirmakursiai!

 

Matematikos ir informatikos fakultete 

Nori rugsėjo 14 dieną į universitetą žengti drąsiai? Dalyvauk VU MIF Pirmakursių stovykloje 2020! Čia turėsi proga susipažinti su savo kurso draugais bei pabendrauti su kuratoriais bei vyresniais studentais, kurie mielai atsakys į visus kylančius klausimus! Stovykla vyks dviem srautais - rugsėjo 9 ir 10 dieną, Didlaukio g. 47, Vilnius.

Registracijos nuoroda: http://bit.ly/MIFpirmakursiustovykla 

 

Medicinos fakultete 

Brangus pirmakursi! Šių metų rugsėjo 11 dieną 10:00 kviečiame tave į VU SA MF organizuojamą vienos dienos pirmakursių stovyklos pokylį – MASKaradą. Aprangos kodas – apsauginė veido kaukė. Vieta: bus patikslinta Facebook įvykyje.

Data ir laikas – 2020-09-11 10:00 h.

 

Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute 

Kaip gali atrodyti post-apokaliptinis pasaulis? Kokie resursai gali labiausiai praversti išgyvenusiems apokalipsės siaubus? Kaip komunikuos ir derėsis išlikusios žmonių gentys? Kokie politiniai sprendimai bus priimti? Šie ir panašūs klausimai bus atsakyti VU TSPMI pirmakursių dienos stovyklos „Projektas T.S.P.M.I.“ metu! Kviečiame Tave rugsėjo 13 d. 10 val. susitikti Vilniaus Universiteto Botanikos sodo Vingio skyriuje (adresu: M. K. Čiurlionio 110, Vilnius). Renginys truks iki 19 val., todėl būk pasiruošęs pažiūrėti apokalipsei į akis! Registracija jau vyksta ir tęsis iki rugsėjo 7 d.

Tačiau kviečiame nedelsti – dalyvių skaičius ribotas!

Jeigu kyla klausimų, galite rašyti bet kuriam iš kuratorių arba el. paštu kuratoriai@tspmi.vusa.lt 

Registracijos nuoroda: https://forms.gle/3X8MfvNScyoGFtrf8

 

Teisės fakultete 

Pirmakursi, ar gali perlipti per save? Ar sugebėsi išlikti teisingu, sąžiningu ir protingu? Manai, kad gali tapti teisės įkaitu? Jeigu bent į vieną iš šių klausimų sau mintyse pašnibždėjai  “taip”, tuomet pabandyk peržengti savo ribas VU TF pirmakursių dienos stovykloje „Be’law”. Įrodyk savo vertę. Pirmakursių stovykla - geriausias, kupinas potyrių įvadas į studentišką gyvenimą. Dėl susiklosčiusios pandeminės situacijos saugumo sumetimais stovykla vyks vieną dieną, tačiau - nenusimink. Kuratoriai įdės visas pastangas, kad ši diena taptų įsimintiausia tavo studijų metais. Taigi, nieko nelauk, kraukis daiktus ir pasiruošk tapti tikru teisės įkaitu! Ką pažadame? Naujas pažintis, ryškiausius įspūdžius, aktualią informaciją ir patį geriausią laiką!

Kada? Rugsėjo 13 dieną.

Kur? VU Botanikos sodas Kairėnuose.

 

Verslo mokykloje 

Šie metai visiems buvo ypatingi, su daug išbandymų ir sunkumų. Ir nors vasara buvo trumpa ir nedžiugino festivalių gausybe, Verslo mokyklos kuratoriai yra pasiruošę JUMS vasaros pabaigą/naujų mokslo metų pradžią padaryti neužmirštamą! O kur geriau, jei ne PIRMAKURSIŲ STOVYKLOJE pradėti savo studentišką kelią? Užmegzk pažintį su universitetiniu gyvenimu, susipažink su būsimais kursiokais ir kartu linksmai praleiskime paskutinį vasarišką festivalį kartu!

Vieta: Vilniaus universiteto Verslo mokykla, Saulėtekio al. 22

Data: Rugsėjo 10 d.

Registracija: http://bit.ly/pirmakursiu_stovyklos_registracija 

Grįžti į puslapį „Pirmakursiams“

Akimirkos iš praėjusių pirmakursių stovyklų: