Rašytojų klubas

 

Vilniaus universiteto Rašytojų klubas – 2013-aisiais po VU SA sparnu susibūrusi draugija, vienijanti rašančius ir literatūra besidominčius VU studentus bendram tikslui – tobulintis bei šviestis.

Būdami Rašytojų klubo nariais studentai gali dalintis savo kūryba, klausytis kitų, dalyvauti klubo kasmet organizuojamame poezijos ir prozos konkurse, kiekvieną mėnesį vykstančiuose rašytojų skaitymuose, „Poezijos pavasario“ renginiuose.

Svarbiausi šio VU SA klubo tikslai – suteikti kiekvienam rašančiam ar literatūra besidominčiam studentui galimybę tobulinti savo žinias bei gebėjimus, skatinti viešinti savo kūrybą ir dirbti komandoje.

Nors pasirinkau studijuoti teisę, visada buvau linkusi į literatūrą, todėl nutariau apsilankyti klubo susitikime. Tiek ten esantys žmonės, tiek aš pati nuo pradžios įnikau į klubo veiklą, to net nepastebėdama. Klubo siekiai motyvuoja, darbai nestoja, todėl ir pasilikau.

Milda Rinkevičiūtė, VU Teisės fakulteto studentė

Pirmajame klubo susitikime studentai dažnai išreiškia skirtingus lūkesčius: vieni nori organizuoti renginius, kiti – viešinti savo kūrybą, treti – susirasti bendraminčių. VU Rašytojų klubas įgyvendina visus šiuos poreikius. Klubo susitikimų metu nariai dalinasi kūryba, aptaria rašinių viešinimo galimybes, organizuoja kasmėnesinius rašytojų skaitymus, kuriuose susipažįsta su žymaus rašytojo gyvenimu bei jo kūryba. Taip pat klubas kiekvienais metais rengia poezijos ir prozos konkursą, kuriame dalyvauja studentai ir 9–12 klasių moksleiviai iš visos Lietuvos.

Vienu reikšmingiausių Rašytojų klubo veiklos rezultatų galima laikyti nuolat augantį dalyvių skaičių rašytojų skaitymuose, didelį aktyvumą poezijos ir prozos konkurse (2016 metais buvo sulaukta kone šimto darbų iš 9 Lietuvos miestų). VU Rašytojų klubo nariai ir patys aktyviai dalyvauja skirtinguose renginiuose, nuolat pelno prizines vietas miesto bei Respublikos konkursuose.

Čia suradau ne tik bendraminčių, bet ir draugų. Galiu skleistis tiek kūrybinėje veikloje, tiek organizavime. Kiekvienas čia atranda ką nors naujo.

Inga Tenytė, VU Filologijos fakulteto studentė

Klubo pristatymas ir naujų narių priėmimas vyksta spalio mėnesį. Detalesnės informacijos teiraukis el. paštu rasytojai@vusa.lt arba telefonu +370 606 68 432.