Sąžiningai

 

„Sąžiningai“ – VU SA programa, puoselėjanti Vilniaus universiteto bendruomenės akademinę etiką bei vykdanti akademinio nesąžiningumo prevenciją.

Programa startavo 2006 metais pavadinimu „Nenusirašinėk“. Nors vardas pakito, tikslai išliko tokie patys: skatinti akademinį sąžiningumą universitete, mažinti nusirašinėjimo, plagijavimo bei rašto darbų pirkimo atvejus. Šiuo tikslu „Sąžiningai“ nariai preventyviai stebi studentų atsiskaitymus, organizuoja įvairaus pobūdžio akademinius renginius, diskusijas, informacines kampanijas, atlieka tyrimus, rengia straipsnius bei apžvalgas. Programos atstovai veikia visuose Vilniaus universiteto fakultetuose, centruose ir institutuose.

Buvo ne vienas atvejis, kai egzaminų stebėjimo metu susipažinau su studentais-stebėtojais iš kitų fakultetų, su kuriais dabar gan dažnai susitinkame VU SA veikloje. Egzaminų stebėjimas ne tik įgyvendina mūsų užsibrėžtą tikslą mažinti akademinį nesąžiningumą, bet ir padeda užmegzti ilgai išliekančius ryšius.

Bernadeta Dikčiūtė, VU Filosofijos fakulteto studentė

Programoje „Sąžiningai“ aktyviai dalyvauja ne tik studentai, bet ir dėstytojai – pastarieji yra kviečiami kreiptis į VU SA bei registruoti atsiskaitymus, kuriuose pageidautų nešališkų stebėtojų – kitų studijų krypčių studentų. Stebėtoju gali tapti bet kuris VU studentas, norintis prisidėti prie sąžiningumo kultūros puoselėjimo akademinėje aplinkoje.

„Sąžiningai“ veiklos efektyvumą puikiai įrodo vis rečiau užfiksuojami akademinio nesąžiningumo atvejai atsiskaitymų metu. Matydamos sėkmingą pavyzdį, šią programą pradėjo vykdyti ir kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų atstovybės.

Prisijungti prie programos „Sąžiningai“ gali kiekvienas. Jei turi idėjų, kaip skatinti akademinį sąžiningumą, nori stebėti atsiskaitymus ar į juos pakviesti stebėtojų, kreipkis į VU SA savo padalinyje „Sąžiningai“ koordinatorių arba rašyk el. paštu saziningai@vusa.lt.