Start FM

 

„Start FM“ – nuo 2005-ųjų transliuojanti VU SA ir Vilniaus universiteto radijo stotis, suteikianti plačias saviraiškos galimybes studentams.

Vienintelė Lietuvoje studentų radijo stotis padeda rengti būsimus žurnalistus, programuotojus ir kitų sričių specialistus. „Start FM“ taip pat aktyviai palaiko jaunų, mažai žinomų Lietuvos ir užsienio atlikėjų bei muzikos grupių kūrybos sklaidą, tarpusavio kultūrinius mainus, rengia interviu su jais, yra atvira įvairiems muzikiniams eksperimentams.

Pagrindinės „Start FM“ vertybės – kūrybiškumo ugdymas, nekomerciškumas ir alternatyvus požiūris į muziką bei meną.

Laidos rengimas ir vedimas pozityviai veikia asmenybę – tiek išoriškai, tiek iš vidaus. Vedant laidą tobulėja oratorikos ir improvizacijos sugebėjimai, gilinamos žinios apie muziką. „Start FM“ man buvo ir yra puiki tobulėjimo mokykla, rekomenduoju ją ir kitiems.

Tomas Paulauskas, VU Gyvybės mokslų centro doktorantas

Radijo stotyje „Start FM“ universiteto bendruomenės nariai savarankiškai arba prižiūrimi dėstytojų veda savaitines laidas. Šių pobūdis – labai įvairus: nuo šviečiamųjų, kultūrinių iki muzikinių bei pokalbių laidų. „Start FM“ kartais rengia ir atvirus alternatyvios muzikos koncertus, prisideda prie kitų kolektyvų organizuojamų iniciatyvų.

2007 metų muzikiniuose „A.LT“ apdovanojimuose VU SA radijo stotis „Start FM“ pelnė specialųjį metų apdovanojimą „Vienintelis radijas, kurio įmanoma klausytis“, o 2016-aisiais „Start FM“ laida „Bilietų nėra“ „Moving Theatre“ organizuotame tarptautiniame radijo teatro festivalyje D. Britanijoje laimėjo antrą vietą.

Man, kaip žurnalistikos studentei, universiteto radijas buvo puiki vieta reikštis ir tobulėti. Tai buvo lyg apšilimas prieš profesinę praktiką kitoje radijo stotyje. Čia su dėstytojų ir „Start FM“ kolektyvo pagalba parengiau ne vieną laidą bei gavau pamatinių žinių apie radijo žurnalistiką, tobulinau savo komunikacijos gebėjimus. Iš tiesų, žiniasklaidoje sukiotis norinčiam žmogui šis radijas – puiki pradžia ir mokykla.“

Indrė Kaminckaitė, VU Komunikacijos fakulteto studentė

„Start FM“ kolektyvas visada laukia suinteresuotų žmonių laiškų ir apsilankymų radijuje. Jei turi idėją radijo laidai, esi sukaupęs įdomios muzikos kolekciją arba pats kuri muziką, kuria norėtum pasidalyti, kreipkis el. paštu povilas@startfm.lt, susisiek socialiniame tinkle „Facebook“ arba apsilankyk www.startfm.lt.