Studentų investicinis fondas

 

Vilniaus universiteto Studentų investicinis fondas (VU SIF) – VU SA įsteigtas pirmasis ir didžiausias studentų investicinis fondas Lietuvoje, skatinantis jaunimą domėtis investicijų valdymo pasauliu ir savarankiškai investuoti.

Pagrindiniai VU SA įstaigos tikslai – supažindinti Lietuvos aukštosiose mokyklose studijuojantį jaunimą su investavimo galimybėmis bei sudaryti sąlygas tobulėti šioje srityje.

Vilniaus universiteto Studentų investicinis fondas man buvo vienas nuostabiausių nuotykių ir vienas didžiausių iššūkių gyvenime. Kiekvienam linkiu atrasti tokią erdvę, kokia VU SIF tapo man – įkvepiančią, mokančią, kartais gerai supurtančią, bet visada palaikančią ir parodančią kelią. Laikas, praleistas valdyboje, buvo puikus, be galo džiaugiuosi sutikusi tiek daug protingų ir draugais iš didžiųjų raidžių tapusių žmonių. Esu labai dėkinga už viską!

Kamilė Varnelytė, VU Ekonomikos fakulteto studentė

VU SIF pagrindą sudaro dviejų komandų veikla. Kiekvienais metais iš septynių VU studentų suburiama fondo valdybos komanda, kuri įgyja galimybę valdyti tikrą investicinį portfelį (šiuo metu jo vertė viršija 6 tūkst. eurų), analizuoti Baltijos biržos naujienas ir publikuoti stebėjimų rezultatus žurnale „Investuok“. Valdybai baigus savo kadenciją, jos nariams nebereikia aklai kliautis kitų žmonių nuomonėmis įsigyjant finansinių priemonių. Tuo tarpu kita – projektų – komanda vykdo rėmėjų paiešką, rūpinasi VU SIF vardo garsinimu, organizuoja atviras paskaitas, kurių metu pasidalinti ilgalaike investavimo patirtimi kviečiami šios srities profesionalai. Fondo nariai lankosi įmonėse, drauge organizuoja mokymus, semdamiesi patirties iš dėstytojų ir alumnų plečia žinias bei kompetencijas.

VU SIF yra puiki galimybė ne tik sužinoti daugiau apie investavimą, bet ir užmegzti naudingas pažintis bei įgyti neįkainojamos patirties. Mokantis investuoti, komandos narių pastebėjimai ir diskusijos padeda praplėsti akiratį, skatina aktyviau domėtis vertybiniais popieriais bei išvengti klaidų.

Simonas Morkūnas, VU Chemijos ir geomokslų fakulteto studentas

VU Studentų investicinis fondas buvo ne kartą pristatytas „Litexpo“ studijų mugėje; tai – vienas pagrindinių konferencijos „Vilnius Invest“ organizatorių. Tarp svarbiausių fondo veiklos rezultatų – atstovavimas Lietuvai 2016 metais vykusiame taikomųjų finansų ir investavimo konkurse „Rotman European Trading Competition“.

Kiekvienam VU SIF nariui yra suteikiama galimybė įgyti gausybę teorinių žinių ir praktikos įmonių bei rinkų analizės, sprendimo priėmimo sferose, atrasti draugų ir bendraminčių. Susidomėjai? Daugiau informacijos ieškok tinklalapyje www.vusif.lt arba VU SIF „Facebook“ puslapyje.